Придбати
Новини
Статті
!--
Зв’язок

Микола Теліженко

Микола Матвійович Теліженко — український скульптор, графік. Заслужений художник України, член Національної спілки художників України та Національної спілки майстрів народного мистецтва України. Народився 16 березня 1951 року у місті Звенигородці Черкаської області. В 1978 році закінчив Львівський державний інститут прикладного та декоративного мистецтва. Педагоги з фаху — В. Борисенко, В. Овсійчук, М. Курилич. З 1987 року член Національної спілки художників України. Заслужений художник України. Учасник багатьох міжнародних конкурсів та симпозіумів по скульптурі. Микола Теліженко працює в галузі декоративно-прикладного мистецтва.

Микола Теліженко здійснив справжній прорив у розвитку витинанки, піднявши її від хатнього рукомесла до образотворчої монументальності. Фаховий митець, що чудово володіє тонкощами композиції, ритму, символіки, маючи розвинену фантазію, він створює в техніці витинанки серії полотен, в яких вирішує складні історичні теми: «Холодний Яр», «Велесові перевесла», «Трипільські ритми», та інші. Для нього немає технологічних обмежень в роботі: однаково віртуозно він володіє ножицями, різцями, долотом, рванням, морщенням, застосуванням кольорових підкладок та накладок, залежно від того, чого потребує вирішення задуму. Перевагу надає чорному кольору.

Його твори – визнане явище на тлі сучасного декоративного мистецтва, оцінене як мистецтвознавцями, так і широким загалом. Митець має численних послідовників. Його твори, завдяки високому рівню абстрагованості, звучать динамічно і сучасно, а тому чудово вписуються в новітній інтер’єр.

Основні твори:

  • Панно «Свято врожаю» (1984);
  • Панно «Осінні перевесла» (1986);
  • «Струни Дніпра» (1990);
  • Панно «Байда-Вишневецький» (2001).

Автор прапора Черкас, герба Черкащини і деяких районів області.