Придбати
Новини
Статті
!--
Зв’язок

Рушники

"Важливо, аби рука, що передає традицію, не ослабла; а руці, яка її переймає, не забракло сил..."
Є. Маланюк.
Тобто, надважливою справою є неперервність ТРАДИЦІЇ, бо вона є запорукою життя народу, нації.
Ця ідея стала життєвою місією Олександри Теліженко- професійного художника і науковця. Вона є автором десятків статтей про народне мистецтво і Рушник зокрема. Архівні пошуки, робота в музеях та польові дослідження – уся ця самодостатня робота для неї є лише "збагаченим ґрунтом" , посіяним зерном, що має прорости, втілитися у майбутніх творах . У творах модерних, співзвучних динаміці сьогоднішнього дня. Це той унікальний випадок, коли талант митця, наукові знання та виробничий досвід, синтезуючись, плодоносять твором, у якому за візуальною, естетичною довершеністю допитливе око і розум можуть осягнути безмежні глибини традиційних знань наших предків, їх філософії та світобачення, трансформовані в сьогодення і подекуди вже підтверджені сучасною наукою.

З рушників черпаємо енергію національного відродження, в її символічних творах вгадуємо і вбачуєм сув’язь віків минулих, сьогоденних і прийдешніх!

Шануючи Рушник як могутнє культурно-історичне явище, послуговуючись винятково його мовою, тобто мовою Символу, Олександра творить нову сторінку його життя. Створює, в рамках "канону" новітній і водночас позачасовий образ Рушника і разом з тим формує свій неповторний авторський стиль, який уже став упізнаваним не лише в Україні, але й далеко за її межами. Так її самобутні монументальні рушники "Тріумф жінки", "Шлях аріїв", "Роде наш красний", "Роксолана", "Вогонь душі Тараса", "Українонько моя" та інші успішно представляли мистецтво не лише Черкащини, але і всієї України в Бельгіі, Польщі, Чехії, Білорусі, Росії, США.
Сторінка 1 з 3123