Придбати
Новини
Статті
!--
Зв’язок

7 тенденцій нової колекції етноодягу

11 Квітня 2016 13:06

0

Показ авторської колекції одягу «Весна – Літо. 2016» відбудеться 13 квітня в Черкаському художньому музеї о 16.00. Стиль – ЕТНОМОДЕРН.
Щоб досягнути найповнішої виразності образу, Олександра Теліженко, як автор-художник, придумала та застосувала те, чого не було досі в декорі й дизайні моделей. Що з того вийшло? Дивіться на показі, а ми лише окреслимо формотворчі складові нової колекції весняно-літнього вбрання.

02

Ручна вишивка. Світ не вигадав кращого декору одягу, ніж вишивка. Окрім своєї унікальної краси, вишивка – це ще й працюючі символи, особливо, коли вона ручна. Вишивальниця тримає голку в трьох пальчиках, куди сходить енергія думки та електромагнітних полів людської долоні. Проходячи через тканину, голка залишає цю невидиму силу в тканині, у вишивці. Мільйони стібочків, покладених один до одного у спіралеподібном русі, наповнюють вишитий твій живою енергією. Усе це, помножене на правильні символи орнаменту, – підносить такий вишитий твір до рівня ОБЕРЕГУ.

04

Рушникові мотиви. Сучасна мода у вишивці оперує рушниковими мотивами, запозичаючи їх з етнографічних каталогів. Олександра Теліженко  є знаним творцем українського Рушника. У її мистецькому  доробку – понад пів сотні авторських Рушників, тому ми розробили моделі на основі орнаментики її рушників «Козацьке бароко», «Осяяння», «Сонечко».

05

Вишивка-аплікація. Аплікація – один з найдревніших видів декору одягу. У колекції ми удосконалили цю техніку, доповнивши аплікацію вишивкою кольоровим шовком. Це надало живописності та оптимістичного звучання декору.

06

Колірна градація. Мода визначила, що цьогоріч найактуальніші кольори: синій, рожевий та зелений. Проте кожен колір має безмежну кількість відтінків і тонів. Для повнішого розкриття рожевого, синього чи зеленого, ми використали в одному виробі декілька тональних відтінків тканини, а колірним акцентом виступає вишивка.

07

Багатошаровість і трансформативність одягу. Багатошаровість – характерна риса українського національного вбрання. Оскільки колекція розроблена у стилі етномодерну, ми застосували ярусність  у жіночих сукнях та костюмах.  Трансформативність одягу – це можливість змінювати складові компоненти моделі, що є дуже практичним моментом.

555

Рукотворні аксесуари із символами-оберегами. Не кожну одіж можна доповнити кишенями, які так необхідні: покласти мобільний, картку, візитку… Це особливо стосується  моделей «романтичних». На них ми пропонуємо підвісні до поясу сумочки-кишеньки з вишитим символом-оберегом. Практично й красиво. Такий хід – легкий натяк-відгомін нашого українського традиційного вбрання: у давнину українські жінки пришивали до пояса невелику кишеню, яку теж декоративно оздоблювали.

03

Родинний стиль. Родзинкою нової колекції є вбрання для пари зі спільними вишитими мотивами у чоловічому на жіночому вбранні. Такий підхід надає образам особливої душевної теплоти, підкреслює гармонійність стосунків.

© Олександра Теліженко