Придбати
Новини
Статті
!--
Зв’язок

У Києві відкрилась виставка вишитих рушників (відео)

10 Грудня 2011 13:15

Прадавня символіка народного мистецтва у виставці-дуеті «Засіймо долю». Майстриня з Черкас Олександра Теліженко презентувала у Києві величезні вишиті рушники.

Головне тут неповторні орнаменти, у яких закодована прадавня українська історія. Ниткою й голкою, вправними руками насправді можна створювати монументальні та модернові справжні картини-рушники.

«Я художник, я можу вирішувати у будь-якому ключі, але шануючи, а я дуже шаную мову рушника. Тому що це наша прадавня космічна грамота, наш орнамент. Я застосовую кольори залежно від того, який треба вирішити образ. Були білі, були на сіруватому полотні — це класика, в основному червоним вишивалося. Але у козацьку добу вишивалося різними шовками, сріблом, золотом», — розповіла художниця Олександра Теліженко.

Невістка Олександри, Лариса, представила набір чарівних ляльок-мотанок. Каже, ретельно вивчала історію лялечок, вже кілька років створює авторські, але обов`язково із збереженням українських традицій.

«Основа кожної моєї ляльки — це стародавнє українське полотно, якому 50, 100 років. Це дуже важливо для мене. Енергетика давнини. і це дуже така природна пластична тканина, з якої можна виліпити певний образ. Інші тканини також натуральні, це льон, ситець, все, що попадається гарного та етичного», — каже майстриня Лариса Теліженко.

Родина багата на творчі особистості. Микола Теліженко, чоловік Олександри — знаний майстер витинанки, а їхня донька Олеся відомий модельєр одягу. Виставка вишитих рушників та ляльок «Засіймо долю» триватиме до 20 грудня у столичному музеї Івана Гончара.